KONST / Litografier / Färglitografi 7451283
*
nr 745 1283
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), -98, 6/12, motivets mått: 34x27
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 mars 2012
kl 19:27:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/2 18:24:51
1
1.000 kr
2/3 11:46:28
2
1.100 kr
5/3 19:22:34
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt corneille europa europeisk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:08
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21
-
7146 Färglitografi
Jean Picard Le Doux, "Oiseau soleil. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:40
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19
*
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Läs mer om Corneille
nr 745 1283
Corneille
(1922-2010), Belgien
Färglitografi , Corneille (1922-2010), -98, 6/12, motivets mått: 34x27
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk målare, grafiker, keramiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/2 18:24:51 | 1 | 1.000 kr |
2/3 11:46:28 | 2 | 1.100 kr |
5/3 19:22:34 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Corneille
Corneile van Beverloo, Corneille, född 1922 i Liége, död 2010, belgisk mÃ¥lare, grafiker, keramiker och skulptör.Läs mer om Corneille
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt corneille europa europeisk färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad
-
7145 Färglitografi
Anders Erik Malm. Signerad, numrerad 65/150, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:08 -
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:21 -
7146 Färglitografi
Jean Picard Le Doux, "Oiseau soleil. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:40
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:12 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:19